1.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Bota

SHBA po mendon ndalimin në të gjithë vendin të TikTok. Britania e ndalon te telefonat e zyrtarëve

SHBA, sipas mediave mendon eventualisht ndalimin e aplikacionit kinez mjaft të popullarizuar TikTok. Gjithnjë e më shumë vende po e ndalojnë përdorimin e këtij...

100 kompanitë me rritjen më të shpejtë në Europë

Një prodhues i lojërave celulare me bazë në Mbretërinë e Bashkuar zë vendin e parë, ndërsa Londra vazhdon të udhëheqë si qendër në rritje....

Kompanitë po përpiqen të mbajnë sekretet e tyre larg ChatGPT

Punëdhënësit po përpiqen të kuptojnë se si të përdorin ChatGPT në rrjedhat e tyre të punës pa rrezikuar sigurinë e sekreteve të tyre të...

FBI-ja e CIA-ja thonë se TikTok-u po kërcënon SHBA-në

Drejtorët e CIA-s, FBI-së dhe inteligjencës kombëtare ka folur të enjten me Komitetin e Inteligjencës së Senatit për kërcënimet e sigurisë kombëtare. Ata kanë folur...

Forbes / 10 njerëzit më të pasur në botë

Klasifikimi i njerëzve më të pasur në planet përfshin 7 amerikanë, një sipërmarrës francez të mallrave luksoze, një manjat meksikan të telekomunikacionit dhe një...

Çmimi i tyre ‘ka shkuar në qiell’, amerikanët mund të shpenzojnë mbi 2 milionë dollarë për vezë gjatë shkurtit

Çmimet e ushqimeve për produktet kryesore shtëpiake janë rritur me një ritëm alarmant, por çmimi i vezëve është rritur “deri në qiell”. Dhe rritja e...

Tre vjet Brexit: më mirë për Britaninë apo më keq?

Efektet e Brexit përfshijnë gjithçka nga investimet e biznesit deri te aftësia e kompanive për të punësuar punëtorë, njoftoi Bloomberg me rastin e tre...

Amira Elghawaby përfaqësuesja e parë e Kanadasë për të luftuar islamofobinë

Kryeministri Justin Trueau njoftoi emërimin e një përfaqësuesi të posaçëm për luftën kundër islamofobisë, i cili do të këshillojë qeverinë federale se si të...

Nis ngritja e çmimit të energjisë elektrike në bursat ndërkombëtare

Të ftohtit dimëror që këtyre ditëve të janarit ka nisë të përfshijë disa rajone të Europës dhe të botës, ka ndikuar, pa humbur kohë,...

Lufta globale kundër inflacionit nuk ka përfunduar

Në Turqi dhe Argjentinë, çmimet janë tepër të larta. Situata në Kinë gjithashtu mund të ndikojë në të gjithë botën. Të gjithë janë të frustruar...

Latest news