11.8 C
Pristina
Saturday, December 2, 2023

A lejohet pjesëmarrja në ahengje të fejesave?

Më të lexuarat

Pyetja:

A lejohet pjesëmarrja në ahengje të fejesave?

***

Përgjigjja:

Po, pa problem përderisa nuk ka të përfshirë ndonjë haram në to. Shembull nuk ka përzirjae gjinish, muzikë, shkëmbim të unazave, etj.

Shejh Asim El Hakim

The post A lejohet pjesëmarrja në ahengje të fejesave? appeared first on Pyetje dhe përgjigje nga feja islame.

Burimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit