1.5 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

Pelegrinët ‘e imunizuar’ në Mekë shënojnë fillimin e Ramazanit

Pelegrinët e imunizuar kundër Covid-19 rrethuan vendin më të shenjtë të Islamit në qytetin Mekë të Arabisë Saudite të martën ndërsa kryenin umrën në...

Johnson & Johnson fillon të furnizojë Bashkimin Evropian me vaksina

Shpërndarja e vaksinës me një dozë Johnson & Johnson në Bashkimin Evropian filloi të hënën. Siç njoftoi zyrtarisht Komisionerja e Shëndetit dhe Sigurisë Ushqimore Stella...

Biden deri më 11 shtator do të tërheq të gjitha forcat amerikane nga Afganistani

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka urdhëruar tërheqjen e plotë të të gjitha trupave luftarake nga Afganistani deri më 11 shtator, transmeton Anadolu Agency...

Vazhdon mbledhja e KS të OKB, nuk hiqet flamuri i Kosovës, shefi i UNMIK-ut: Dëshira e fortë për ndryshim u shpreh në zgjedhjet e...

Këshilli i Sigurimit i OKLB ka vazhduar seancën virtuele ku po diskutohet raporti i UNMIK-ut për Kosovën, pas një ndërprerje si pasojë e kërkesës...

Qeveria paralajmëron Projektligjin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Qeveria e Kosovës, gjatë mbledhjes të së martës, miratoi një koncept-dokument për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme, që u tha se i hap rrugë...

BE-ja nuk komenton raportimet për letrën e Janshas dhe ndryshimet e kufijve

Zëdhënësi i Komisionit Evropian dhe i shërbimit të Jashtëm të Bashkimit Evropian Peter Stano, ka thënë se zyrtarët e bllokut evropian nuk janë në...

BE-ja vazhdon presionin ndaj Kurtit: Dialogu të fillojë sa më shpejt

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urim nga Oliver Varhelyi, Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim. Komisioneri Varhelyi ka...

Kurti: Ju bëftë mirë syfyri i parë, e ju qoftë i lehtë agjërimi

​​​​​​​Kryeministri Albin Kurti ka thënë se sonte fillon Ramazani, muaji më i veçantë i fesë islame. “Për katërmbëdhjetë shekuj, myslimanët në të gjithë botën e...

Erdoğan: Qëllimi parësor i Turqisë është të ruajë sovranitetin, integritetin dhe unitetin politik të Libisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, pas takimit në Ankara me kryeministrin e Unitetit Kombëtar të Libisë, Abdul Hamid Dbeibah, ka deklaruar se qëllimi parësor...

Shejhu i Al Azharit uron muslimanët për Ramazanin

Në një mesazh të hënën Shejh Ahmed el Tayeb u lut që Zoti të bekojë umetin musliman në muajin e shenjtë.“Lutemi që Zoti të...

Të fundit