17.7 C
Pristina
Thursday, May 30, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

Akti “gjakpirës” në Izrael i asaj që donte të bëhej presidente e SHBA

Jo vetëm nga geni: ja pse sionizmi po shkruan Holokaustin nr. 2 në Gaza Gruaja që edhe aspiroi të bëhet presidente e SHBA, Nikki Haley,...

Kur, si dhe pse u kërcënua prokurorja e Hagës nga ish-kreu i Mossad-it

Presioni ndaj Fatou Bensoudas që të hiqte dorë nga hetimi për krime lufte Ish-kreu i Mossad-it ka kërcënuar kryeprokurorin e Gjykatës Ndërkombëtare Kriminale (ICC) që...

Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve – ekspozohet ‘lufta’ nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Kur kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale në Hagë (ICC) njoftoi se po kërkonte urdhër-arreste kundër liderëve të Izraelit dhe Hamasit, ai lëshoi një paralajmërim...

Afrim Gashi zgjidhet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Deputeti i Koalicionit VLEN, Afrim Gashi është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, njofton Telegrafi Maqedoni. Gashi është propozuar si kandidat për kryetar...

Pesë argumentet e besimit që shpartallojnë një projektigj “antishqiptar” të qeverisë

Refuzimi pa asnjë kompromis i surrogacisë femërore dhe abortit vullentar Komunitetet fetare në Shqipëri janë bërë si një trup i vetëm për të kundërshtuar një...

Raporti i Borrellit për Kosovën mund të përfshijë edhe mbylljen e bankave në veri

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë të martën se kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell është duke e finalizuar raportin rreth hapave...

OKB: Në tre javët e fundit nga Rafah janë zhvendosur një milion palestinezë

"Çdo ditë e më shumë po bëhet pothuajse e pamundur të sigurohet ndihmë dhe mbrojtje për palestinezët në Gaza", thuhet në deklaratën e UNRWA-së Agjencia...

Pse s’po e njeh Spanja Kosovën?

Me synimin për të kontribuar në arritjen e paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve, Spanja e ka njohur zyrtarisht shtetin palestinez. Të njëjtën gjë e bënë...

Vazhdojnë veprimet burrërore dhe humane të studentëve amerikan

Video që shfaq mosdurimin e padrejtësisë nga të diplomuarit në drejtësi Studentët e drejtësisë në Harvard refuzojnë të përshëndesin profesorët e tyre gjatë marrjes së...

Të fundit