1.5 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

Blinken: Është koha të tërhiqemi nga Afganistani

Uashingtoni do të punojë për së afërmi me aleatët e NATO-s për një tërheqje të koordinuar nga Afganistani, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit,...

Kryetari i KMSH-së, sëbashku me kryeministrin Rama inspektuan Xhaminë Et’hem Beu

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. bujar Spahiu, sëbashku me Kryeministrin, z. Edi Rama dhe Ministren e Kulturës, znj. Elva Margariti, inspektuan Xhaminë...

Konjufca: Adresa e të gjitha krimeve në Kosovë është Serbia

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur në një takim aktivisten për të drejtat e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës...

Rastet me mpiksje gjaku, Johnson & Johnson shtyn shpërndarjen e vaksinave në Evropë pas pezullimit në SHBA

Autoritetet amerikane të shëndetësisë rekomanduan të martën pushimin e përdorimit të vaksinave Johnson&Johnson pas raportimeve se të paktën gjashtë gra pësuan mpiksje të gjakut...

Sulmuesi i xhamive në Zelandën e Re sfidon statusin e terroristit në gjykatë

Sulmuesi, i cili pati lënë të vdekur 51 persona në Zelandën e Re më 2019, është duke kërkuar rishikim të kushteve të tij të...

Drejtoria e Vakëfeve nga Turqia dhuroi 4000 pako ushqimore për aksionin “Sofra e Ramazanit 2021”

Prishtinë, 14 prill 2021 Drejtoria e Vakëfeve e Republikës së Turqisë edhe sivjet ka dërguar pako ushqimore për familjet skamnore. Kryeimami i Kosovës, Vedat ef....

Gjermania: Rusia po synon të provokojë me prezencën ushtarake në kufi me Ukrainën

Gjermania ka akuzuar Rusinë se po synon të provokojë përmes rritjes së prezencës ushtarake në Gadushillin e pushtuar të Krimesë, dhe në pjesën e...

Bitcoin vendos rekord të ri

Investitorët e shohin debutimin e Coinbase si një objektiv madhor pas shumë vitesh skepticizëm nga Wall Street dhe autoritetet rregullatorë.Bitcoin u ngjit në një...

Infektologu Sadiku: Në Kosovë ka numër të madh të të infektuarve me variantin britanik të COVID-19

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Klinikës Infektive, Izet Sadiku, ka thënë se në Kosovë ka numër të madh të të infektuarve me variantin...

NATO: Rusia t’i japë fund pozicionimit ushtarak në kufirin me Ukrainën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se Rusia duhet t’i japë fund menjëherë pozicionimit të saj ushtarak brenda dhe në kufirin e...

Të fundit