18.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti botë

Moment i vështirë për Xhakën në karrierë, Mavraj me postim mbështetës

Mërgim Mavraj e ka mbështetur Granit Xhakën pas përplasjes më tifozët e Arsenalit. Mesfushori u acarua me tifozët e skuadrës londineze që filluan ta fyenin...

Southamptoni i dhuron pagat për bamirësi pas humbjes 0:9

Futbollistët e Southamptonit dhe stafi i trajnerëve kanë premtuar të japin donacion pagat javore të tyre pas humbjes turpëruese 9:0, që skuadra pësoi në...

Çmenduri në Gjermani, futbollisti shkakton penallti sa ishte duke kryer nxehjen

Një rast i jashtëzakonshëm ka ndodhur në futbollin gjerman, më saktësisht në Bundesliga 2. Sulmuesi mysafir Ganvoula sapo gjuajti në drejtim të portës së Kiel,...

Sadio Mane: Çka më duhen mua, o shokë, 10 Ferrari dhe 20 orë diamanti?

Futbollisti i kombëtares së Senegalit është një nga yjet e Liverpool-it dhe një lojtar për tu admiruar në të gjithë globin. Mirëpo, përveç që...

Cristiano Ronaldo në lot: U bëra njëshi e babai im nuk pa asgjë nga shkaku i alkoolit

Cristiano Ronaldo shpërtheu në lot pasi në një intervistë televizive me Piers Morgan, iu shfaq një video e babait të tij të ndjerë. Momenti emocional...

Sexhdeja e Valon Berishës pas golit e cila u censurua nga mediat (Foto)

Kosova dje ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje në Angl. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën...

Xhaka hedh poshtë përçarjet me Shaqirin: Ai është lojtar i rëndësishëm, jemi të mërzitur që mungon

Granit Xhaka i ka hedhur poshtë thashethemet e medieve zvicerane se bashkatdhetari i tij, Xherdan Shaqiri, e ka braktisur Zvicrën shkaku i pakënaqësisë për...

Salah thotë se nuk e pëlqen VAR-in edhe pse e bën futbollin shumë më të drejtë

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah nuk e pëlqen VAR sepse sipas tij e bën futbollin “shumë të drejtë”, megjithëse ekziston një arsye pse ai...

Pesë trajnerët që kanë shpenzuar më së shumti në histori të futbollit – Mourinho lider

Jose Mourinho ka shpenzuar në transferimet e lojtarëve më shumë se çdo trajner në histori të futbollit. “The Special One” i prin listës së tre...

Kur tifozi ta thyen këmbën: Kështu i ndodhi futbollistit hero të Liverpool-it

Portieri i Liverpool-it, Adrian, heroi i Superkupës së Europës të fituar kundër Chelsea-t, ka pësuar një dëmtim të pabesueshëm. Portieri spanjoll, i cili ka...

Të fundit