-1.4 C
Pristina
Thursday, January 27, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti botë

Ja urimi i Shaqirit për festën e Bajramit

Edhe Xherdan Shaqiri ka uruar për festën e Kurban Bajramit. Ylli i Liverpoolit në Instagramin e tij ka uruar ndjekësit myslimanë për festën e Bajramit. ‘Shaqa’...

Cristiano Ronaldo fiton çmimin prestigjioz “Marca Legend”

Superylli portugez Cristiano Ronaldo është shpërblyer nga e përditshmja "Marca" për karrierën e tij të suksesshme si futbollist profesionist. Futbollisti 34-vjeçar ka fituar çmimin prestigjioz...

Pamje të dhimbshme: Trajneri mendoi ta ndalë meçin dy runde më herët, nga i cili vdiq boksieri rus

Buddy McGirt, trajneri i boksierit rus Maxim Dadashev i cili vdiq mbrëmë nga gjakderdhja në tru pas një meçi boksi, ka thënë se kishte...

A gabojë dje Shkodran Mustafi, veprimi i tij bëhet ‘hit’ në internet

Dje pas mesnate, Arsenali luajti një ndeshje miqësore në Amerikë përpara se të nis turneun International Champions Cup. ‘Topçinjët’ u përballën me Colorado Rapids, në...

Dyshja myslimane Ali dhe Rashid u larguan nga festa e Anglisë pas fitores në kriket, shkaku i shampanjës

Moeen Ali dhe Adil Rashid e gjetën veten duke vrapuar për t’u mbuluar nga hedhja e shampanjës, ndërsa pjesa tjetër e shokëve të tyre...

Dani Alves është futbollisti i parë që fiton 40 trofe

Dani Alves është bërë futbollisti i parë që i fiton 40 trofe, pas triumfit të Brazilit në Copa America kundër Perusë. 36-vjeçari, i cili ishte...

Zyrtare: Mërgim Mavraj rikthehet te Greuther Furth

Mërgim Mavraj e ka kompletuar edhe zyrtarisht rikthimin te Greuther Furth. Mbrojtësi shqiptar ka qenë në të kaluarën pjesë e skuadrës gjermane, derisa sot ka...

Michel Platini lirohet nga paraburgimi

Ish-presidenti i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA) Michel Platini është liruar mëngjesin e sotëm nga paraburgimi pasi është marrë në pyetje në kuadër të...

Michel Platini ish-presidenti i UEFA-s është arrestuar për korrupsion

Ish-presidenti i UEFA-s Michel Platini sot është arrestuar nga autoritetet franceze në një hetim në lidhje me zgjedhjen e Katarit për të organizuar Botërorin...

Mesi e Ronaldo janë miliona dollarë larg, fanella më e shtrenjtë në botë është e Bejb Ruth!

Kur flitet për veshmbathje sportive të shtrenjta, mendja të shkon direkt te fanellat e futbollistëve më të njohur në botë. Një fanellë me autograf...

Të fundit