18.2 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

WhatsApp lançon opsionin e dërgimit të fotove dhe videove të cilësisë së lartë

Më të lexuarat

Kompania postoi një video promocionale ditën e sotme në Threads duke inkurajuar përdoruesit të përdorin funksionalitetin e ri që ka qenë i disponueshëm në fazën beta prej disa muajsh.

Pak javë më parë, Mark Zuckerberg tha se WhatsApp ishte në proces lançimi të opsioni për dërgimin e fotove dhe videove HD. Meta konfirmoi se nga dita e sotme fotot dhe videot HD janë të disponueshme për të gjithë përdoruesit.

Kompania postoi një video promocionale ditën e sotme në Threads duke inkurajuar përdoruesit të përdorin funksionalitetin e ri që ka qenë i disponueshëm në fazën beta prej disa muajsh.

Pasi të përzgjidhni një foto ose video për dërgimin nga kamera, do të shikoni një buton “HD” të shfaqet në krye të ekranit. Pasi të zgjidhni opsionin, një menu do të shfaqet nëse dëshironi të dërgoni cilësi Standard apo HD.

 

Më përpara përdoruesit e WhatsApp mund të dërgonin vetëm imazhe me cilësi të kompresuar, një disavantazh i madh i WhatsApp kundrejt aplikacioneve rivale si iMessage.

Fotot dhe videot HD vinë pas disa përditësimeve të dërguara së fundi në aplikacionin WhatsApp së bashku me thirrjet video për 8 persona dhe audio për 32 persona.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit