15 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Zhduken dy të huaj, u rrëmbyen nga Drini i Zi

Më të lexuarat

Dy turistë të huaj janë rrëmbyer nga rrjedha e lumit Drini i Zi, ndërsa nuk dihet ende fati i tyre.

Ngjarja ka ndodhur në zonën kufitare në rrethin e Bulqizës.

Sipas policisë, dy turistët e huaj, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet i ditur, kanë qenë duke u larë në ujërat e lumit Drini i Zi, ndërsa pas hapjes së portave të hidrocentralit të Spilesë, ata janë rrëmbyer nga rrjedha e ujit, raporton TVNews24.

Policia kufitare dhe ajo e Bulqizës janë duke zhvilluar kërkime për gjetjen e dy personave, për të cilët ka shpresa se mund të jenë shëndoshë e mirë.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit