14 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Vulin paralajmëron regjistrimin e serbëve në Kosovë

Më të lexuarat

Drejtori i zyrës serbe për Kosovën Aleksandar Vulin ka paralajmëruar se së shpejti do të mbahet regjistrimi me të cilin duhet të përcaktohet saktë se sa serbë jetojnë në Kosovë, njofton Koha Ditore.
“Ajo për çfarë insistoj gjithmonë e që do të ndodhë së shpejti është regjistrimi për të ditur se sa jemi dhe jetojmë në Kosovë”, ka thënë ai. /kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit