14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Valkyrie, laptopi 17-inçësh për lojëra

Më të lexuarat

iBuyPower është duke lansuar linjën e vet të laptopëve për lojëra të quajtur Valkyrie. I pari në serinë e re është Valkyrie CZ-17, një notebook 17-inçësh me një ekran Full HD 1080p i pasuar nga një prosesor i gjeneratës së tretë Intel Core Ivy Bridge dhe një Nvidia GeForce GTX 600 (670 ose 675), dhe me një memorje RAM DDR3 32GB (standardja është 8GB).

Çmimi i këtij produkti arrin në vlerën 1,300$ e që ju ofron:

· Procesor Intel Core i7 3610QM

· RAM 8GB DDR3

· Kartelë grafike Nvidia GeForce GTX 670M

· 500GB hard disk

· Regjistrues DVD 8X

· Lexues karte 4-në-1

· 3MP kamera

· 802.11b/g/n Wi-Fi + Bluetooth

· Kartelë rrjeti Killer E2200 NIC

· Sistem operativ Windows 7 Home Premium 64-bit

· USB 3.0

· Lexues i shenjave të gishtërinjve

· Një tastierë me dritë në rastet e duhura. (PCWorld Albanian/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit