20.8 C
Pristina
E diel, 1 Gusht, 2021

Sot në Maqedoni arritën 30.000 vaksina si donacion nga Turqia

Më të lexuarat

Sot në Maqedoni arritën 30.000 vaksina nga kompania kineze “Sinovak”, të dhënë si donacion nga Turqia, njoftoi në Facebook Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

“Sot, 30.000 vaksina “Sinovak” mbërritën si një donacion nga Turqia mike. Edhe një herë, unë dua të shpreh mirënjohjen time për Republikën e Turqisë dhe Presidentin Rexhep Tajip Erdogan për mbështetjen e tyre, por mbi të gjitha, për shpërndarjen e shpejtë të sasisë së premtuar, e cila është shumë e rëndësishme për ne. Vaksinat do të shpërndahen në pikat e vaksinimit në të gjithë vendin sa më shpejt të jetë e mundur”. shkruan Filipçe.null

Nga MSH thonë se deri më tani në nivel të shtetit janë aplikuar 410.711 doza të vaksinave./Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit