14.7 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Pilaf i thjeshte

Më të lexuarat

Pilafi është ushqim i shpejtë dhe i lehtë për tu përgatitur. Përdoret shumë shpesh si ushqim përcjellës i gjellërave të ndryshme në kuzhinën shqiptare.

Përbërësit:

3 gota oriz
6 gota ujë
1 filxhan vaj
1 lugë gjelleje kripë
1 grusht fide per supë sipas dëshirës
Biber i zi

Sipas deshires(ereza te ndryshme)

Përgatitja:

Një grusht fide e skuqim në vaj, pastaj ia shtojmë orizin e larë me ujë të nxehtë dhe i fërgojmë të dyja për afër 3 min. Pastaj ia shtojmë ujin e vluar, kripën dhe biberin. E mbyllim kapakun e tenxheres, e ndalim pllakën e stufës , dhe nuk hapim kapakun për së paku 20 min.
Pilafi zihet për gjysmë ore. Servohet me kos, mishëra dhe perime të llojllojshme.

gatimetshqiptare

motraime

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit