7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

Odaloviq: Të bisedohet me Prishtinën për personat e pagjetur

Më të lexuarat

Kryetari i Komisionit për personat e pagjetur në Serbi, Velko Odaloviq, ka thënë se ai nuk e din se kur do të vazhdojë dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit, mirëpo pret që çështja e personave të pagjetur të jetë në agjendën e ardhshme të bisedimeve.

“Derisa çështja e personave të pagjetur fatkeqësisht ende nuk është përfshirë në agjendën e bisedimeve, ne mendojmë se kjo mendon një vëmendje më të madhe”, ka thënë Odaloviq duke shtuar se ai nuk është ftuar asnjëherë të bisedoje lidhur me rrjedhën e dialogut.
Duke komentuar peticionin e paralajmëruar të serbëve në Mitrovicë për anulimin e të gjitha marrëveshjeve të arritura, Odaloviq ka thënë se ai e kupton këtë nismë pasiqë është një çështje që i shqetëson serbët.
Megjithatë ai ka thënë se nuk e di nëse të gjithë qytetarët janë të informuar për atë që është arritur në marrëveshje./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit