7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

Izraelitët po shkatërrojnë shtëpitë palestineze dhe po ndërtojnë vendbanime sioniste

Më të lexuarat

Instituti Al Aksa i cili kujdeset për çështjen dhe kulturën palestineze, ka njoftuar se kompanitë izraelite kanë kryer gërmime të shumta në varrezat palestineze, duke thënë se këto veprime janë pjesë e planeve izraelite për ndërtimin e vendbanimeve të reja për sionistët.

Instituti Al Aksa ka lëshuar sot një komunikatë në të cilën thuhet: “Kompanitë izraelite kryejnë gërmime të vazhdueshme në varrezat dhe në vendbanimet palestineze. Ky institut gjithashtu bën të ditur se për një veprim të këtillë të forcave sioniste janë në dijeni e gjithë bota si dhe vendet myslimane./kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit