21.3 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Dy rekate i dëshiron i vdekuri – Hoxhë Bekir Halimi

Më të lexuarat

Dy rekate i dëshiron i vdekuri – Hoxhë Bekir Halimi

Një Hadith (8) – Dy rekate i dëshiron i vdekuri – Hoxhë Bekir Halimi

Pejgamberi ‫ﷺ‬ thotë:
Dy rekate të lehta të cilat i çvlerësoni dhe i falni si namaz shtesë (nafile) ti shtonte ky i vdekur (nē regjistrin e veprave të tija) është më e dashur për te se krejt dunjaja juaja.
– Taberaniu, hadithi është i saktë.

Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te’ala) që të kemi dobi nga kjo që ndëgjojmë .

Shpërndajeni …

Burimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit