26.8 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti vendor

Muriqi: E di që jam sulmues dhe duhet të shënoj gola

Vedat Muriqi luajti 66 minuta në fitoren e Lazios 1-0 kundër Udineses në udhëtim.Prizrenasi nuk shënoi gol por mendon se e ndihmoi ekipin.Pas ndeshjes...

Lista e futbollistëve të Kosovës U-21 për dy miqësoret ndaj Katarit

Përzgjedhësi i Kosovës U-21, Michael Nees, e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet miqësore të këtij muaji kundër Katarit në...

Muriqin e duan klubet e njohura evropiane, Rizespori i kërkon 10 milionë euro

Rizespori e ka vendosur çmimin për Vedat Muriqin. Klubi turk kërkon 10 milionë euro për shitjen e sulmuesit të rrezikshëm kosovar, të cilin e...

Xhaka tregon kush ja pagoi dënimin për shqiponjën ndaj Serbisë!

Në prag të ndeshjes së yjeve ndërmjet ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës kanë folur edhe protagonistët e ndeshjes. Granit Xhaka ndër...

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e muajit qershor. Dardanët fillimisht luajtën në udhëtim te Mali i Zi ku barazuan 1-1. Ekipi...

Mediumi anglez shkruan për Kosovën: Përfaqësuesja më në formë në Evropë dhe që ka harruar kur ka humbur

Kush është gati për të dëgjuar një histori që mund t’iu ketë humbur? Si thoni të flasim për një kombëtare që në skenën ndërkombëtare ka...

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me sukses dy takimet që i kishte për muajin qershor, duke arritur të marrë një barazim dhe një...

Fitore zemre, Shqipëria feston kundër Moldavisë

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultatin 2-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” të vlefshme për eliminatoret e Europianit. Golat e Cikalleshit dhe...

Reagimet e mediave të rajonit dhe botës pas triumfit ndaj bullgarëve: Kosova po bën mrekulli

Kosova ka shënuar fitoren e parë historike në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020. Përfaqësuesja jonë ka arritur të triumfojë si mysafir...

Kosova nuk njeh humbje në 13 ndeshje radhazi, statistikë që lë prapa kombëtare të mëdha

Barazimi ndaj Malit të Zi (1-1) shënon ndeshjen e 13-të radhazi, në të cilën Kosova nuk pëson humbje – një statistikë mbresëlënëse. Përfaqësuesja jonë nuk...

Të fundit