1.4 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti vendor

Dy Lirim Kastratët e Kosovës, njëri mbrojtës tjetri sulmues

Dy Lirim Kastratët e Kosovës, njëri mbrojtës tjetri sulmues Shumë herë ndodh që brenda një skuadre të futbollit, të ketë emra ose mbiemra të njëjtë...

Qeveria ndanë 500 mijë euro për Kosovën

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është miratuar edhe vendimi që t’i ndahen mjete edhe ekipit të Kosovës në futboll. Qeveria e Kosovës...

Tetë futbollistët që karrierën e kanë nisur në klubet e Kosovës e sot janë pjesë e Përfaqësueses A

Kosova brenda katër ditësh do t’i zhvillojë dy ndeshje, kundër Danimarkës (miqësore) dhe Bullgarisë (e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Evropian). Në vitin e fundit...

Taulant Xhaka rrëfen nëse është penduar apo jo që ka zgjedhur Shqipërinë para Kosovës

Taulant Xhaka, mesfushori i Kombëtares shqiptare, në një intervistë të dhënë për median zvicerane “Blick Sport”, ka sqaruar se ai nuk është penduar për...

Gjermani që udhëtoi me kilometra për ta ndjekur klubin e Kikës nga Hogoshti, pamja e stadiumit e mahniti

Kika e Hogoshit është një klub modest që garon në Ligën e Parë të Kosovës, ndërsa këtë vit do të luftojnë për mbijetesë. Klubi nga...

Zyrtare: Kosova miqësore me Danimarkën në Prishtinë

Kosova ka siguruar edhe një ndeshje miqësore para fillimit të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020. Përfaqësuesja jonë edhe zyrtarisht do të takohet me një prej...

Lojtari rrëfen vuajtjet në ekipin shqiptar: Më lanë të ecja një orë në shi

Nuk kanë të mbaruara hallet në kampionatin shqiptar të futbollit. Së fundmi është Gideon Oforo Ofei, ish-lojtar i ekipit të Bylisit i cili ka paditur...

Pa para, një burg në vend të shtëpisë dhe skllavëri moderne: Futbollisti brazilian rrëfen makthin në Berat

Quhet Jean Rodrigo Lacerda Ferreira dhe ndoshta deri këtë verë nuk e dinte ku binte Shqipëria. Është brazilian, si gjithë brazilianët e ka futbollin...

The Telegraph: Si Kosova, “Brazili i Ballkanit” ngushëlloi zhgënjimin e një populli

Suksesi i Kosovës në futboll ka qenë temë e medieve më të mëdha botërore në javët e fundit. Fitorja nga Azerbajxhani (4-0) dhe vendi...

Kapiteni Mavraj: Vijmë me vetëbesim të lartë, do kërkojmë fitoren

Përkrah trajnerit Christian Panucci, në konferencën për mediat, kapiteni i zgjedhur i kuqezinjve, Mërgim Mavraj, ka folur në prag të sfidës në transfertë ndaj...

Të fundit