26.8 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024

Tërmeti katastrofik në Turqi, Shqipëria me mision shpëtimi

Më të lexuarat

Kthim i një “borxhi” mes dy vendeve kryeministrat miq

Edhe Shqipëria do dërgojë ekipe shpëtimi në Turqi, në ndihmë këtij vendi, më i afërt i shqiptarëve në çdo situatë e rrethanë, goditur në të gdhirë të kësaj të diele nga një tërmet tragjik me pasoja katastrofike.

“Thellësisht i pikëlluar për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”, shkruan kryeministri shqiptar, të cilit Erdogan iu bë i pari krah atë mëngjes të 26 nëntorit 2019-të, kur zemra e Shqipërisë u godit gjithashtu nga një tërmet që u morri jetën 51 personave. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit