14.4 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Mbi 300 persona e kanë humbur jetën si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që ka goditur Turqinë dhe Sirinë

Më të lexuarat

Tërmet prej 7.8 ballësh tronditi Turqinë juglindore në orët e para të së hënës.

Sipas CNN, vetëm në shtetin turk janë shënuar deri më tani 76 viktima dhe mbi 440 të plagosur, derisa në Siri janë kanë vdekur mbi 237 persona derisa janë 637 të plagosur.

Po ashtu raportohet se shumë persona kanë mbetur ndër rrënoja.

Epiqendra e tërmet ka qenë në Gaziantep.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit