11.1 C
Pristina
Friday, May 24, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Teknologjia

Anonymous sulmon disa faqe serbe të internetit

Kolektivi Anonymous dhe grupet e tjera të hakerëve kanë nisur sulme kibernetike ndaj uebfaqeve të qeverisë serbe. Sipas një njoftimi në Twitter, sulmet janë duke...

Shkëmbim mesazhesh edhe pa internet, WhatsApp sjell risitë e 2023

Whatsapp ka planifikuar ndryshime të mëdha  për aplikacionin dhe një prej tyre është tashmë aktiv. WABetaInfo ka bërë të ditur disa nga risitë që...

Vjen audiobook nga Apple – Ekonomia Islame

Përmes përditësimeve të fundit në platformën e-book, Apple ka sjellë një shërbim të ri, që lejon autorin e librit të lexojë punën e tij...

Kompania suedeze sjell biçikletën elektrike që përshkon 360 km pa karikim. “Revolucion” në industrinë e shërbimit

“Cake”, prodhuesi suedez i motoçikletave elektrike, ka sjellë në treg një biçikletë elektronike kësaj here e asistuar edhe me pedale. “Cake Äik” vjen në...

Të fundit