10.3 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Teknologjia

Google do të pranojë pagesa në kriptomonedha

Ndërsa konferenca e Google Cloud Next mund të mos tërheqë turmat si prezantimi vjetor i Apple apo edhe Dita e AI të Tesla-s, megjithatë...

Fluturimi i parë publik në botë i makinës fluturuese kineze testohet në Dubai

Fluturimi i parë publik në botë i makinës fluturuese eVTOL (ngritje dhe ulje vertikale elektrike) X2 me dy vende, u ngrit në Dubai. Pas nisjes...

Google ia transferon gabimisht një hakeri rreth 250 mijë dollarë

Sam Curry, një inxhinier sigurie i stafit në Yuga Labs dhe një “haker” i vetë-përshkruar, tha në Twitter se Google transferoi 249,999 dollarë në...

Studentët holandezë krijojnë makinën elektrike që filtron më shumë karbon sesa lëshon

Makina sportive tërësisht elektrike e krijuar nga disa studentë holandezë është unike. Ajo filtron më shumë karbon sesa lëshon. “Qëllimi ynë përfundimtar është të krijojmë...

Të fundit