7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

TADIQ ARSYETOHET

Më të lexuarat

Ish presidenti serb, Boris Tadiq, ka arsyetuar shtrëngimin e duarve me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Tadiq ka thënë se shtrëngimi i duarve nuk ka ndonjë rëndësi historike, por sipas tij, kjo është e rëndësishme për shkak se problemet që ekzistojnë mes dy popujve, duhet të zgjidhen.

Ai ka thënë për Tanjug se nëse nuk zgjidhen problemet, kjo mund të ndikojë keq në gjeneratat e ardhshme.
Tadiq citohet të ketë thënë se politikanët janë të detyruar të zgjidhin problemet dhe “të ndihen të sigurt se nuk po ndihen jo rehat”.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit