18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021

Godet Sunullah Islami: “… për kto që kcejn n’Ujë me vrapu pas Kryqit!

Më të lexuarat

Aktivisti Sunullah Islami me një status të hedhur në Facebook tregon përgjigjen që ai ia kishte dhënë një mikut të tij pasi që ai kishte kërkuar që të poston diç në lidhje me ritualin Krishter (Ortodox) konrektisht hedhjen e besimtarëve të Krishter në Lume e Liqene për ta kapur Kryqin,

Sipas Sunullah Islamit nuk është në rregull të të tallemi me fe tjera (duke aludu se ashtu na mëson Kurani) Supozojm se ky status ndërlidhet me karikaturat ndaj Profetit (Alejhi Selam) dhe me Karnevalin në fshatin Vevçani ku disa her jan përqeshur ritualet Islame!

 

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit