SULMOHET PREFEKTI I PROVINCËS NURUSTAN TË AFGANISTANIT

0
47

Prefekti i kësaj province, Muhammed Tamim Nurustani nga sulmi shpëtoi pa lëndime.

Në provincën Nurustan të Afganistanit u organizua në sulm ndaj kolonës së makinave në të cilën gjendej edhe Prefekti i provincës Nurustan, Muhammed Tamim Nurustani ku u vra 1 dhe u plagosën 2 persona.

Mësohet se prefekti nga sulmi shpëtoi pa lëndime.

Zëdhënësi i Prefekturës Nurustan, Muhammed Zarrin deklaroi se sulmi i personave të armatosur nga autokolonës ka ndodhur në zonën Korder.

Zarrin bëri të ditur se në përleshjet e dala mes truprojës së prefektit dhe personave të armatosur është vrarë një truproje dhe u plagosën dy të tjerë.kohaislame