19.1 C
Pristina
E mërkurë, 16 Qershor, 2021

Shqipëria do të vazhdojë të qëndrojë në Afganistan

Më të lexuarat

Ambasadori i Shqipërisë në NATO, Artur Kuko, i cili së bashku me kryeministrin Sali Berisha, ndodhet në Samitin Chicago-s, ka deklaruar se Shqipëria do të jetë pjesë e paketës së re që po konfigurohet nga NATO-ja për Afganistanin.
Kryeministri Berisha, tha ambasadori Kuko, ka bërë deklaratën përkatëse në sesionet e Samitit të NATO-s që Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në Afganistan për aq kohë sa do të qëndrojnë Shtetet e Bashkuara dhe Aleanca për të dhënë kontributin e saj.

Kuko në një intervistë për Zërin e Amerikës ka thënë se pjesëmarrja e Shqipërisë në Afganistan në shifra absolute është modest, por shumë i ndjeshëm po të matet për frymë popullsie. /Telegrafi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit