16.6 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022

Shqipëria dhe Kroacia drejt marrëveshjes për njohjen e sigurimeve shoqërore

Më të lexuarat

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore

Në një njoftim në rrjetet sociale, Rama u shpreh se pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje.

“Rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës”, shkroi Rama në Facebook. /Telegrafi/

🔴 LAJM I MIRË

🇦🇱🤝🇭🇷Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore✍️

Pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje. Rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës🙏

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit