7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

Rusia kërkon mbledhje urgjente për Kosovën

Më të lexuarat

Shteti Rus edhe njëherë ka treguar se është kundër Kosovës, dhe serish dëshiron ta vë Kosovën ne bisedime për të keq. Kësaj here Rusia, ka kërkuar që në Këshillin e Sigurimit, të bisedohet urgjent për Kosovën.
Sipas një burimi të afërt me këshillin e sigurimit, bëhet e ditur se Rusia ka kërkuar të flitet për dy vrasjet e serbëve që kanë ndodhur në Talinovc të Ferizajit, dhe vizitën e disa udhëheqësve sirian, dhe mundësinë që kryengritësit sirian të jenë trajnuar në Kosovë.
Raportohet që anëtarët e këshillit të sigurimit kane qenë kundër këtyre bisedimeve.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit