14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Reforma në polici, ikën Jankullovska, vjen antishqiptari Todorov?

Më të lexuarat

Deri sa popullata po përballet me nxehtë të madh, tema të nxehta sillen edhe nëpër kuloaret qeveritare.

Kështu si lajmi më i nxehtë që u bë i ditur këto ditë, është njoftimi se kabineti qeveritar i kryeministrit Nikolla Gruevski do të përjetojë ndryshime rrënjësore edhe atë në sektorët më të ndjeshëm. Konkretisht, ministrja e punëve të brendshme prej dikasterit të policisë do të kalojë në dimploaci edhe atë në një pozitë shumë të fortë, në vendin e ambasadorit të RM-së në SHBA, kurse vendin e saj do ta merr ministri aktual i shëndetësisë dhe ish ministër i arsimit, Nikolla Todorov, i njohur si ministri dhe funksioneri më antishqiptar në radhët e partisë maqedonase në pushtet. Ardhja e Todorovit në dikasterin e policisë do të thotë probleme dhe kokçarje edhe më të mëdha për shqiptarët e Maqedonisë. Është radha që parterni qeveritar shqiptar në qeveri të bllokojë ardhjen e Todorovit në krye të MPB./albtime/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit