10.4 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Receta që shëron të gjitha sëmundjet?

Më të lexuarat

Kardiologu i famshëm i zemrës prof.dr. Zhan Mitrev, prezanton recetën e jashtëzakonshme dhe çudibërëse për të gjitha sëmundjet.

Recetën për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër imunitetin, e pastron mëlçinë, e përmirëson shumë punën e trurit dhe shëron nga kanceri.

Përbërësit:

15 limona,
12 koka hudhre,
1 kg mjaltë,
400 gr fara të grurit,
400 gr arra.
Mënyra e përgatitjes:

Merrni 400 gramë të grurit të papërpunuar dhe vendosni në një kavanoz të xhamit.

Mbushni me ujë dhe leni të qëndrojë 10-12 orë. Mbulojeni me fashë. Pas 10-12 orëve kullohet përmes gazës dhe lahen mirë kokrrat e grurit. Një ditë më vonë do të paraqiten mugullime me madhësi 1-2 milimetër. Në makinën e bluarjes së mishit, bluani bashkë me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar.

Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithë lëvoren dhe shtoni te përbërja. Prej 10 limonëve vetëm lëngu shtohet në përbërje. Në fund shtohet mjalti. Përbërja vendoset në kavanoz xhami. Ruhet në frigorifer. Shfrytëzohet pasi të qëndrojë tri ditë. Ky ilaç sipas tij mjekon të gjithë organizmin dhe shëron nga gjithë sëmundjet.
Konsumohet:

1-2 lugë të gjellës (tri herë në ditë), kurse për shërimin e kancerit merret nga një lugë në çdo dy orë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit