21.7 C
Pristina
Friday, July 1, 2022

Kur parimet janë më të shtrenjta se çdo gjë tjetër

Më të lexuarat

Idrissa Gueye Lojtari i Paris Saint Germain dhe i kombëtarës se Senegalit nuk pranoj të marr pjesë në ndeshjen e fundit në kampionatin Francez. Ky vendim erdhi pasi Federata e Futbollit Francez vendosi te bejë kampanjë per grupin e LGBT-së, ndersa lojtari me perkatesi te fese islame vendosi qe mos te jete pjese e kesaj kampanje.

Federata e futbollit Francez e ka ftuar lojtarin te paraqitet ne komisionin diciplinor per te dhene arsye për mos pjesmarrje ne kete ndeshje. Ne perkrahje te lojtarit kane dalur shume njerez.
Presidenti i Senegalit: une e perkrah Idris Gueyen, duhet respektuar binjet e tij fetare.
Koulibaly: duhet respektuar Idros Gueyen, dhe nuk ka nevoj te spjegohen bindjet personale.
Ismaila Sarr: Ti je nje burrë i vertetë, ne jemi me ju.
Abdo Dialla: te gjithë ne të njohim se çfarë njeriu i mirë je.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit