7.8 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

“Kjo Qeveri meriton të sulmohet”

Më të lexuarat

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, i ka quajtur spekulime idetë e fundit për një bashkëqeverisje në mes të AAK-së dhe PDK-së.
Ai ka thënë se deri tash nuk ka kërkesë për bashkëqeverisje të tillë. Ndërsa, edhe po të parashtrohej kjo ide, Isufi thotë se AAK-ja nuk do të pranonte të hynte në këtë Qeveri.

“Kjo Qeveri meriton të sulmohet dhe t’i gjenden pikat e dobëta, në mënyrë që ose të korrigjohet ose të lëshojë rrugë”, ka thënë Isufi për “Epoka e Re”.

Ndërkaq, raportin e KIPRED-it, përkitazi me këtë çështje, Isufi e ka cilësuar spekulim të njerëzve që, sipas tij, kanë mbetur pa punë. /Telegrafi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit