14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Hajdutët, përplasje fatale gjatë arratisë

Më të lexuarat

Ishin arratisur të tre në të njëjtin motor pasi kishin bërë një grabitje në një dyqan bizhuterish në periferi të Torinos, por aventura e tyre ka përfunduar keq.

Një hajdut shqiptar dhe dy italianë teksa ecnin me shpejtësi me motorin e vogël janë përplasur me një ishull trafiku duke u aksidentuar rëndë.

Motori është copëtuar i tëri nga forca e përplasjes, ndërsa tre grabitësit janë arrestuar nga policia, bëjnë të ditur agjencitë italiane online.

Aktualisht ata ndodhen në spital për t’u mjekuar nga plagët e marra, ndërkohë që malli i vjedhur është rekuperuar nga autoritetet.

Policia ka sekuestruar edhe dy pistoleta që dyshohet se janë përdorur gjatë grabitjes dhe që sipas burimeve e kishin secila plumbin në tytë. /tch/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit