10.4 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

E tmerrshme, Kongresisti i parë amerikan me martesë homoseksuale

Më të lexuarat

Kongresisti amerikan Barney Frank është kurorëzuar me partnerin e tij shumëvjeçar Jim Ready këtë vikend, duke u bërë kësisoj kongresisti i parë në historinë e Shteteve të Bashkuara që hyn në martesë me gjini të njëjtë, raporton New York Times të dielën.

Frank (72) dhe Ready (42) janë martuar në Boston Hotel në qytezën Newton, në Massachussetts, pasi që ky shtet federal lejon martesa homoseksuale.

Barney Frank në vitin 1987 ishte i pari kongresist që deklaroi publikisht se ëshët joseksual./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit