24.7 C
Pristina
E premte, 6 Gusht, 2021

Grekët: Nuk do të lejojmë hapjen e degës së Aleancës Kuq e zi në Himarë

Më të lexuarat

Sajti himara.gr ka qenë i pari i cili ka publikuar lajmin për përgatitjet e Aleancës Kuq e Zi për të hapur degën e saj në Himarë. Madje, në këtë shkrim është përmendur dhe emri i personit i cili përflitet të jetë në krye të kësaj dege, i cili sipas himara.gr do të jetë Irakli Gjiçali.

Por nga ana tjetër, Gjiçali i kontaktuar nga “Gazeta Shqiptare” e ka mohuar këtë fakt duke deklaruar se nuk ka asnjë plan për të qenë në krye të Aleancës Kuq e Zi dhe se të gjitha ato që janë shkruar janë vetëm trillime.
Ndërkaq, në shkrimin e publikuar në himara.gr dallohen qartë tonet e ashpra për ngritjen e degës së AKZ-së në qytetin e Himarës, ku shkruhet se pavarësisht përpjekjeve të Kreshnik Spahiut dhe të mbështetësve të tij, nuk do të lejohet nga himarjotët krijimi i një dege të Aleancës Kuq e Zi në Himarë./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit