10.7 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023

EULEX-i takohet me komandantin e policisë ilegale serbe në Kosovë

Më të lexuarat

– Zyrtarë të EULEX-it të enjten në orët e vona kanë pasuar një takim me zyrtarë të lartë të Policisë së Serbisë në veri të Mitrovicës, njofton korrespondenti i Kohës Ditore nga Mitrovica. Burimi ndërkombëtar i ka thënë gazetës se EULEX-I është takuar me komandantin e policisë ilegale të Serbisë në Kosovë Gjorgje Dragoviq në ndërtesën e komunës paralele të Serbisë e cila gjendet te tre rrokaqiejt. Gjatë shkuarjes dhe stacionimit të makinave të EULEX-it para komuna paralele e Serbisë, grupet kriminale kanë aktivizuar alarmin. Edhe pse alarmi është aktivizuar, nuk ka pasuar serbë të tubuar pasi që MUP-i i Serbisë ka reaguar dhe nuk ka lejuar tubimin e tyre./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit