12.8 C
Pristina
Saturday, April 20, 2024

Është nisur kontigjenti i FSK-së për ndihmë në Turqi për tejkalimin e pasojave të tërmeteve të sotme

Më të lexuarat

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka publikuar fotografi nga nisja e kontigjentit të specializuar të FSK-së, për ndihmë në Turqi. Siç njofton Mehaj, varësisht nga nevojat dhe kërkesat e ditëve në vijim do të shtojmë kapacitetet reaguese për reagim, kërkim-shpëtim dhe sanim të pasojave të tërmetit.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit