14.6 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022

Dr. Krasniqi selam Albin Kurtit për shaminë: O ndreçe punën mirë ose leje krejt

Më të lexuarat

Kosova banohet nga një popullatë mbi 95 për qind myslimanë dhe kjo është e drejtë e cila nuk mund të cenohet e as të negociohet.

“Kryeminstër, o ndreçe punën mirë ose leje krejt. Flitet e bëhet thirrje për të drejta të shtazëve, të drejta të grupeve të ndryshme të cilat nganjëherë 50 veta nuk i mbledhin në tërë Kosovën ndërsa heshtin për kërkesat e komunitetit më të madh në vend”.

“Ne kemi ngritur zërin që nga paslufta në vazhdimësi rreth kësaj çështje ashtu edhe siç kemi përkrahur të gjitha iniciativat rreth kësaj kërkese e sigurisht se e përkrahim edhe këtë iniciativë”.

“Zoti e ruajt këtë rini e drejtoftë bashkë me këtë qeveri!”

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit