14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Uncategorized

Nis beteja vendimtare me serbët! Cana: Nuk e ulim kokën

Sot fillojnë të hidhen hapat e parë drejt vendimit më i rëndësishëm për Shqipërinë e Futbollit, me Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë që...

Babai i Behramit: Djali im e do Kosovën më shumë se shumë të tjerë! (Video)

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës, shpeshherë janë bërë cak i kritikave, për faktin se po vazhdojnë të luajnë për vendin, i cili edhe i krijoi...

Statistikat katastrofale të Shaqirit ndaj Parmës

Mediat italiane e kanë cilësuar Shaqirin si lojtarin më të dobët në ndeshjen e djeshme kundër Parmës. Ai humbi gjithsej 23 topa, duke qenë...

Galatasaray mund ta shesë Xhemailin për 6 milionë euro

Drejtuesit e skuadrës së Galatasarayt janë të gatshëm ta shesin për 6 milionë euro mesfushorin shqiptar Blerim Xhemaili, raportojnë mediumet turke.   Interesimi për...

Duka ua ndalon xhaminë e kishën lojtarëve të Kombëtares!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka kërkuar nga lojtarët e Kombëtares që mos të shkojnë në xhami e kishë me uniforma...

“Besimi dhe durimi na sollën fitoren”-thotë Lenjani

Ermir Lenjani vazhdon të mbetet aktiv në rrjetet sociale. Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë ka postuar disa foto në faqen e tij zyrtare ku...

Vokrri: Kosova shpresë për Botërorin Rusi-2018

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, është i bindur se Kampionati Botëror i Rusisë që zhvillohet më 2018 me shumë...

Tifozët e Tiranës dhe Partizanit falen Xhami

Në profilin e hoxhës Ahmed Kalaja, nga Tirana shihet një foto e tifozëve të klubit të futbollit të Tiranës dhe klubit tjetër të Partizanit...

Jep SuperGol dhe feston me SEXHDE – Mohamed Salah (FOTO)

Sulmuesi i Fiorentinës, Mohamed Salah, ishte protagonisti i ndeshjes Juventus Fiorentina duke shënuar dy gola.Sulmuesi egjiptian njihet si njëpraktikues i devotshëm i Islamit, teksa këtë e ka...

Ta uroj ditlindjen Nënë me një Hadith – Shkodran Mustafi (Ylli i fudbollit Gjerman)

Ylli i fudbollit Gjerman i cili shkëlqeu në Kampionatin Botëror në Gjermani Shqiptari nga Gostivari Shkodran Mustafi i cili për momentin luan në LA...

Të fundit