6.4 C
Pristina
Thursday, April 18, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti

Ky lojtar serb: refuzimi i ofertës saudite duke fyer muslimanët

Fjalët pa takt të futbollistit të Zvezda-s për gratë e mbuluara Serbi refuzoi ofertën arabe dhe më pas provokoi myslimanët: ‘Si mund t’i kthej gruan...

Gjesti i shëmtuar politik i Novak Djokovicit në French Open i referohet Kosovës si zemra e Serbisë

Tenisti serb që është vazhdimisht është pjesë e skandaleve si brenda ashtu edhe jashtë fushë, ka bërë një gjest tejet të shëmtuar. Pas lojës me...

L’Equipe: Lojtarëve muslimanë të kombëtares franceze iu kërkua të ndërpresin përkohësisht agjërimin

Franca supozohet se u rekomandoi lojtarëve që të shtyjnë agjërimin e tyre për 5 ditë në kombëtare për të mos ndikuar në performancën e...

Izraeli u “prish lojën” palestinezëve

Pamje: ndërhyrja e (pa)shpjegueshme në fushë një një finale futbolli Incident të reja në Palestinë: Forcat izraelite hynë në stadiumin e futbollit, hodhën gaz lotsjellës...

Chelsea, klubi i parë anglez që do të organizojë iftar të hapur në stadiumin e tij

Klubi anglez Chelsea do të jetë nikoqir i një iftari të organizuar në stadiumin e tyre Stamford Bridge më 26 mars, disa ditë pas...

Kontratë 10-ditore për një basketbollist që ofendonte hebrenjtë

Meyers Leonard nuk ka luajtur asnjë ndeshje NBA që nga janari 2021 Milwaukee Bucks kanë nënshkruar me Meyers Leonard një kontratë 10-ditore, duke u rikthyer...

Argjentina, një kampione e paedukatë

Tradita e Maradonës te pasardhësit në fushë: lojtarë të mirë, por njerëz të ulët!Përkundër faktit që Argjentina u shpall kampione bote në Katar, dhe...

Pesë humbësit e mëdhenj në Katar

Diku pashë të flitej për fituesit e mëdhenj në Katar. Kush e meriton të jetë i pari? Dikush përmendi emra të njohur në botën...

Jo vetëm futboll në Katar, edhe fe!

Si po njihen tifozët e Botërorit me IslaminXhamia e fshatit kulturor Katara në kryeqytetin e Katarit, Doha, është bërë fokusi i vëmendjes për tifozët...

Granit Xhaka thotë se nuk do të veprojnë si Gjermania: Jemi në Katar për futboll, ambiciet e mia janë gjithmonë për fitore

Gjesti i bërë nga Gjermania para ndeshjes me Japoninë, me lojtarët që mbyllën gojën në shenjë proteste ndaj FIFA-s që nuk lejon që kapiteni...

Të fundit