15.4 C
Pristina
Sunday, August 14, 2022

Vriten dy kadetë serbë

Më të lexuarat

Dy kadetë serbë janë vrarë sot në mëngjes në terrenin e trjanimit Pasuljanske nga një shpërthim i një granate të mbetur.
Shtatë kadetë tjerë janë lënduar, dy nga ta rëndë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 9, kur një nga kadetët e vitit të katërt të Akademisë Ushtarake gjeti granatën e mbetur të kalibrit 33mm në terren e trajnimit ushtarak Pasuljanske, e cila më pas shpërtheu.
Një kadete dhe një kadet është në mesin e të vrarëve, ndërsa, në mesin e të lënduarve janë edhe pesë kadete femra./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit