16.7 C
Pristina
Friday, September 17, 2021

U vihet zjarri dy kiosqeve në veri të Mitrovicës

Më të lexuarat

Dy kiosqeve në pjesën veriore të Mitrovicës iu është vënë zjarri qëllimisht, kanë njoftuar burime të “Kohës Ditore”.

Djegien e kiosqeve në veri të qytetit e  ka konfirmuar edhe policia në Mitrovicë. Tog, Sami Mehmeti, ka theksuar se gjatë natën ndërmjet të dielës dhe të hënës, në veri të Mitrovicës, janë shkatërruar nga zjarri dy kiosqe. Policia dhe njësitë e saj të specializuar kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin, ka thënë Mehmeti. Sipas tij policia ende nuk ka të dyshuar, por kohëve të fundi në veri ka pasur edhe dëmtime të tjetra të kiosqev. Burime te gazetës nga veriu kanë bërë të dituar se zjarrvënia në dy kioske në veri ka qenë e qëllimshme./kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit