16.7 C
Pristina
Friday, September 17, 2021

Ushtria turke vendos raketat tokë-ajër në kufirin-sirian

Më të lexuarat

Ushtria turke shtoi forcat e sigurisë përgjatë kufirit sirian me dërgimin e raketave tokë-ajër dhe makinave të transportit të trupave në Mardin, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolli Azhans.

”Një tren mallrash që transportonte disa raketa antiajrore dhe makina transporti të trupave mbërriti në stacionin hekurudhor të Mardinit, vendosur nën mbikëqyrje të lartë”, sipas Anadolli Azhans./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit