20.1 C
Pristina
Friday, September 17, 2021

E quan Kosovën tokë të majmunëve

Më të lexuarat

Njeriu që në vitin 2000 kishte punuar si zyrtar për informim në KFOR, tash është bërë aktivist i të drejtave të serbëve në Kosovë.
Kristian Kahrs është pjesë e aktiviteteve të lëvizjes çetnike “Obraz”, shkruan koha.

“Ju të gjithë jeni majmunë. Ky është vend i majmunëve” u kishte thënë Kahrs policëve të Kosovës në ditën e Vidovdanit.
Ish-zyrtari i NATO-s, Kristian Kahrs, është dënuar me pesëqind euro nga Gjykata për Kundërvajtje në Prishtinë dhe është mbajtur 24 orë nën arrest ditën kur është shënuar Vidovdani.
Kristian Khars, është nga Norvegjia, por tash jeton në Beograd. Atje a e mban një sajt personal, me të cilin i kërkon falje Serbisë për “krimet që KFOR-i i ka lejuar kundër popullatës serbe në Kosovë.”/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit