8.2 C
Pristina
Friday, October 22, 2021

Tërmet i ri godet Turqinë

Më të lexuarat

Tërmeti me intenzitet 5,5 gradë sipas Rihterit, ka goditur sot Turqinë, nga i cili deri tani nuk ka të dhëna për viktima, mirëpo ka shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Sipas të dhënave nga Instituti nacinal seizmologjik i SHBA-ve, epiqendra e tërmetit ka qenë 31 kilometra larg vendit Shërnak dhe 114 kilometra larg qytetit irakian Mosul.

Ekspertët paralajmërojnë mundësinë për dridhje sekondare në këtë rajon./albtime/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit