4.7 C
Pristina
Tuesday, October 26, 2021

MagSafe 2 përfshihet në laptopët më të fundit të Apple

Më të lexuarat

Kanë kaluar më shumë se 6 vjet që kur Apple prezantoi në fillim MagSafe, konektorin e fuqisë që lidhet në mënyrë magnetike dhe i cili përdorej nga të gjithë laptopët e kompanisë. Pothuajse të gjithë.

Në qoftë se blini një MacBook Pro Retina ose një MacBook Air, ju do të vëreni se ata laptopë tani kanë një adaptor më të hollë të MagSafe, një teknologji që Apple tashmë e quan MagSafe 2.

Avantazhet e MagSafe 2 ndaj MagSafe ëshë thjesht hollësia e saj: Është më e lehtë të përshtatet në laptopët Mac të hollë të Apple. MacBook Air përdor një adaptor 45W MagSafe 2, MacBook Pro Retina përdor një adaptor 85W MagSafe 2. Ju mund të ndërroni adaptorët, por ai me fuqi më të vogël do t’i duhet më shumë kohë të karikoj MacBook Pro, gjithsesi 85W nuk do ta karikojë MacBoo k Air më shpejtë.

Ju nuk keni pse i hidhni poshtë adaptorët e vjetër MagSafe. Konvertuesi, 10$, nga MagSafe në MagSafe 2 ju lejon përdorueve të përdorin këto të vjetrat në laptopët e tyre të rinj. /PCWorld Albanian/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit