7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

Shkarkohet zëvendësministri i akuzuar për shpërdorim

Më të lexuarat

Zëvendësministri i Drejtësisë, Ramadan Gashi pritet të shkarkohet nga detyra pas raportimit të “Kohës Ditore” se kundër tij ka aktakuzë. Një zyrtar i lartë i Qeverisë i ka thënë gazetës së brenda pak minutash pritet që kryeministri të lëshojë vendimin për shkarkimin e Gashit, i cili akuzohet nga Prokuroria e Qarkut të Mitrovicës për shpërdorim të detyrës zyrtare gjatë kohës sa ishte kryetar i Skenderajt. Ai akuzohet se ka dëmtuar buxhetin e komunës dhe ka shpronësuar pronat komunale duke ua dhënë privatëve.

Gashi ditë më parë ishte emëruar zëvendës ministër i Drejtësisë.koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit