3 C
Pristina
E diel, 18 Prill, 2021

SIRI – MË SHUMË SE 19 000 TË VDEKUR

Më të lexuarat

Më shumë se 19 000 persona janë vrarë nga dhuna në Siri që prej fillimit të revoltave në muajin mars 2011, theksoi sot Observatori sirian për të Drejtat e Njeritu (OSDH).

Rreth 19 106 persona janë vrarë sipas një bilanci të fundit, pjesa më e madhe civilë, rreth 13 296.

Sipas, Rami Abdel Rahmane, drejtor i OSDH-së, 4 861 ushtarë, besnikë të presidentit, Bachar al-Assad dhe 949 dezertorë janë vrarë gjithashtu nga dhuna./ndx/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit