24.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant

Më të lexuarat

Kobe Bryant është një ndër emrat më të mëdhenj të basketbollit botëror.

Fatkeqësisht sipas faqjes së njohur amerikane TMZ, ai ka humbur jetën ditën e sotme për shkak të rrëzimit të helikopterit me të cilin po udhëtonte ish ylli i NBA.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kaliforni, ku 41-vjeçari po udhëtonte së bashku me 4 persona të tjerë në bordin e helikopterit të tij privat.

Bashkë me të kanë gjetur vdekjen edhe anëtarët e tjerë të ekuipazhit.

Për fat të mirë, në bord nuk kanë qenë bashkëshortja e Bryant, tre vajzat e tij dhe djali i porsalindur Capri.

. Ai luajti për dy dekada me Los Angeles Lakers duke fituar pesë tituj NBA dhe duke qenë 18 herë pjesë e All-Stars Game.

Ai u tërhoq nga basketbolli aktiv në vitin 2016.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit