27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

SHBA SËRISH ORGANIZOJNË SULM ME AVION TË TELEKOMANDUAR NË PAKISTAN

Më të lexuarat

Ushtria amerikane organizoi një sulm me avion të telekomanduar në veri të Pakistanit.

Në këtë bombardim që si objektiv kishte zonën e Veziristanin Verior janë vrarë 10 persona.

Këto sulme shkaktuan tensionim diplomatik mes Uashingtonit dhe Islamabadit dhe u bën shkak i reagimit të ashpër të popullit pakistanez.

Por, Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbrojnë qëndrimin që sipas tyre militantët talibanët janë dislokuar në zonën e Veziristanit dhe herë pas here shkelin hapësirën ajrore duke organizuar operacione ajrore./trt/kohaislame


- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit