Rrëmbyen vajzën, arrestohet 21-vjeçari

0
27

Policia e Tiranës ka arrestuar një 21-vjeçar, pasi akuzohet se në bashkëpunim me dy shokë të tij kanë marrë peng një vajzë.

Bëhët e ditur senë prangat e policisë ka rënë shtetasi Bajram Veizi. Prokuroria e Durrësit se në muajin janar ka urdhëruar ndalimin e 21-vjeçarit nën akuzën, “heqje e paligjshme e lirisë në bashkëpunim”.

21-vjeçari Veizi akuzohet se më 25 nëntor të vitit të lënë pas, në bashkëpunim me Shkëlqim Durakun e Asllan Bicën, kanë marrë me forcë dhe e kanë mbajtur në Kukës një vajzë nga Shijaku. /shekulli/kohaislame